Sarakina - muzyka bałkańska

Skład zespołu, muzycy

Sarakina muzyka bułgarska

Jacek Grekow

akordeon, gajda, kaval

Studiował informatykę w Sofii, a następnie ukończył w 1996 Konserwatorium Wiedeńskie na Wydziale Pedagogiki Instrumentalnej - specjalność akordeon. Kontynuował studia w Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina w klasie prof. Zbigniewa Koźlika. Autor płyty „Southern impressions Jacek Grekow- Accordion Solo-2007”. Pracuje jako wykładowca na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Doktorat w PJWSTK u prof. dr hab. Zbigniewa Rasia.

Gra na akordeonie marki bajan Jupiter i Gulietti, strojonymi przez Viktora Melnyk, dudach i kavale wykonanych przez Stojana Dimov (Shumen - Bulgaria), gra również na kavale wykonanym przez Kafal Faktory (Andrzej Kozłowski- Jacek Grekow) - Kaval Factory

Jan Mlejnek

klarnet, tambura

Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie - Filia w Białymstoku - specjalność klarnet. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego kierunek germanistyka.

Gra na klarnecie marki Buffet, ludowej gitarze "tambura" wykonananej przez Nikolaja Stefanov (Gabrovo, BG)

Anna Klebus

wokal

Uzyskała dyplom ze śpiewu operowego w PST II w Białymstoku w klasie dr Zofii Hamerlak-Gładyszewskiej. Jej pasją jest odkrywanie potencjału wokalnego innych przy pomocy pieśni ludowych i techniki operowej. Specjalizuje się w folklorze bułgarskim - w 2016 r. zdobyła I miejsce w międzynarodowym konkursie "World, Art and Sea", wykonując pieśni rodopskie.

Mateusz Bielski

kontrabas

Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie - Filia w Białymstoku - specjalność kontrabas. Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Białostockiej.

Gra na kontrabasie elektrycznym marki Yamaha

Jacek Grekow, tel.: +48 601 831 048, e-mail:grekowj@wp.pl
http://www.sarakina.art.pl/

Copyright © 2009- Jacek Grekow